Vaše dotazy - FAQ
Připojení hliníkových (Al) vodičů

Ano, starší elekroinstalace v bytovkách a panelových domech byly dělány z hliníku. Tyto vodiče nelze propojit mosaznými svorkami!!! Dražší varianta je provést kompletní rekonstrukci elektroinstalace v bytě, levnější variantou je použít svorky (svorkovnice) s povrchovou úpravou - poniklované. Základní typy máme skladem, speciální rozměry vyrobíme na zakázku.

Málo místa pro nový rozvaděč v paneláku

Speciálně pro rekonstrukce panelákových bytů a bytovek vyrábíme rozvaděče pod omítku P16M a na omítku N16M. Ikdyž jste limitováni místem, nemusíte být omezeni bílou barvou - podívejte se na naši nabídku barev a designů.

Ulomil jsem dvířka - musím kupovat celý nový rozvaděč?

Ne, nemusíte. Jakožto jeden z mála výrobců rozvodnic a rozvaděčů nabízíme k samostatnému dokoupení náhradní díly, stačí objednat zde na eshopu (dvířka) nebo nás kontaktovat (např. pro náhradní šrouby...)

Potřebuji rozvaděč, který bude přímo na dřevěném obkladu

Není problém, vybírejte z naší nabídky výrobky s označením C3, tzn. až do 850°C.

Proč si vybrat české rozvodnice ELCON ?

Těch důvodů je několik:

Naše rozvodnice, kryty atd., jsou již v základním provedení vyráběny z kvalitního plastu se zvýšenou tepelnou odolností už od 650°C. A samozřejmě obsahují svorkovnice, DIN lišty a další potřebné vybavení.

Již 20let držíme a zvyšujeme kvalitu, aniž bychom zvyšovali cenu (bez ohledu na levný, byť nekvalitní dovoz z Asie). Naopak, pro letošní rok, kdy slavíme 20. výročí existence, nabízíme 20% slevu na naše základní výrobky.

Dalším z důvodů je samozřejmě ten, že JSME 100% ČESKÁ FIRMA a vyrábíme v ČR.

Proč se mi nevejde příslušný počet jističů (modulů) do rozvaděče?

Ano, může se to stát. Levné asijské jističe a chrániče nemají standardizovanou šířku, tedy se může stát, že do 18ti modulového rozvaděče se 18 modulů nevejde. Doporučujeme nejen vzhledem k velikosti ale HLAVNĚ kvůli bezpečnosti používat jističe a chrániče od zavedených firem jako italský GEWISS nebo Eaton (dříve Möller).

Mám obchod s elektromateriálem a chci ELCON prodávát...

To nás těší, zavolejte na 777 77 22 11 nebo napište na elcon(zavináč)elcon-sro.cz a naše obchodní oddělení se Vám bude věnovat.

NjQ2YmI3ZD